Mgr. Alexandra TÓTHOVÁ

č. 60. prvý volebný obvod
trénerka tanca a vedúca tanečnej školy

„Snaha sa cení, ale výsledok sa počíta. Práve preto, že v našom meste mi chýba už ten základ, tá snaha, som sa rozhodla kandidovať.“

Moje meno je Alexandra. Pôsobím v Leviciach ako trénerka tanca. Áno, tanec je šport a ak sa zadarí, na OH v Paríži 2024 sa niektorá z našich tanečných disciplín stane súčasťou olympijských hier.

Jedna veľmi múdra a vzdelaná žena mi prednedávnom povedala: “Snaha sa cení, ale Alexandra, výsledok sa počíta!”. Doteraz som aplikovala pri tréningovom procese hlavne snahu. Zverenci boli spokojní a trénerke to tiež stačilo. Teraz sa však pýtam – naozaj nám stačí snaha? Nie, potrebujeme výsledky. Všetci chceme výsledky, každé jedno dieťa, ktoré mi na tréningu prejde cez ruky, chce výsledok. Je to zadosťučinenie za všetku prácu, za všetok pot v tanečnej sále. Aj keď je konkurencia priveľká a nie vždy je výsledkom medaila, treba bojovať. Či v živote, či na tanečnom parkete a rovnako aj v Leviciach.

Snaha sa cení ale výsledok sa počíta. Práve preto, že v našom meste mi chýba už ten základ, tá snaha, som sa rozhodla kandidovať. A len snahou, drinou, občas bojom ale hlavne spoluprácou dokážeme spoločné výsledky. Pretože výsledok sa počíta!